Tisztelt Érdeklődő!

Ha a város oktatástörténetét tanulmányozzuk, rádöbbenünk arra, hogy 1960. szeptembere előtt a Vasvári Pál Általános Iskola jogelődje már 1954. szeptember 1-jétől létezett Vasvári Pál Tanítóképző Gyakorló Iskolája néven az Állami Főreáliskola épületében (a mai Szent István Mezőgazdasági Szakképző Iskola). A kutatást folytatva a jelenlegi épület helyén, a régi vályog épületben mint Gőbel János Téri Községi Elemi Leányiskola 1913-1932 között, és ezt megelőzően 1840-től pedig “Szent István” Városi Elemi Tanoda néven működött, mint az első oktatási intézmény a Palotavárosban.

Az iskola épülete felújított, bővített, így egyben modern és patinás is. A belső terek, tantermek esztétikusak. Nagy tornateremmel, sportudvarral, könyvtárral és számítógépteremmel rendelkezünk. A személyi és tárgyi feltételek is biztosítottak ahhoz, hogy a minőség elvét tudatosan vállaló iskolák között is megálljuk helyünket. Ezt a minősítést 1992-ben pályázatunkkal el is nyertük.

Tantestületünk hitvallása, hogy minden tanulónak megadjuk a társadalmi beilleszkedéshez szükséges korszerű alapműveltséget, és kialakítsuk bennük az értékőrző és - teremtő magatartási szokásokat. A tudományos ismeretek alternatíváit világnézetileg nyitottan közvetítjük. Olyan életvitelre készítünk fel, amely egy szép tartalmas élet ígéretét adja.Mindezek érdekében a gyermekek egyéni képességeinek sokoldalú fejlesztésére törekszünk, melyet differenciált munkáltatással biztosítunk.

Minden évben indítunk az alsó tagozatban, iskolaotthonos formában Értékközvetítő és Képességfejlesztő és hagyományos tanítási programot. Az oktatás 21 tanulócsoportban, magas osztálylétszámokkal folyik, a délutáni felkészítést az alsó tagozatban 10 napközis csoport biztosítja.

Matematikából, angolból és németből a tudatos tehetséggondozó és felzárkóztató munka érdekében sávos bontásban folyik a tanítás, nagyon jó eredményekkel. A számítógépes ismereteket nem csak tanórán, de szakköri keretekben is elsajátíthatják a tanulók. Tehetséggondozó szakköreinket (pl. énekkar, matematika, idegen nyelv, néptánc, rajz, furulya, báb, drámajáték, sport, stb.) a szülők és gyerekek igényei szerint tudjuk alakítani, hiszen a személyi feltételek adottak.

Az egészséges életmód kialakítására is nagy súlyt fektetünk, ezt szolgálják a szakszerű testnevelésórák, sportrendezvények, úszásoktatás, kirándulások, táborok. Napközis és menzás étkezést mindenkinek biztosítunk. A szabadidő kulturált, igényes eltöltésére, a közművelődési intézmények látogatására, szelektív sajtó és médiahasználatra is felkészítünk.

Arra törekszünk, hogy a sokoldalú személyiségfejlesztés mellett boldog gyermekkort is nyújthassunk tanulóinknak, akik reméljük nem csak ma, később is elmondhatják Tóth Árpád szép sorait:

“Jó iskolánk! még sok- sok ötven évet
Érj meg, virulj, légy fénylő, tiszta, nagy,
Köved közt lüktessen az ifjú élet,
Ezer meleg szív, ezer büszke agy,
Nemes tanárok sok nemes tanítvány
Hírét növeljék e tiszta falak.”

Székesfehérvár, 2011.08.2 ...

Laczkó Gábor ig.

Feldolgozás folyamatban: pl.: történet folytatása.

Kisebb aktualitás, kiegészítés, évkönyvből képek adatok.