2019.04.12.

Költészet napja

A magyar költészet hete a Vasvári Pál Általános Iskolában

Iskolánk humán munkaközössége ebben a tanévben úgy döntött, hogy április második hetét, amely magában foglalja a Magyar Költészet Napját, a magyar költészetnek szenteli.

Április 8-án kiállítás nyílt az iskola aulájában József Attila életéről és költészetéről. A kiállítás interaktív játékokat is tartalmaz, amelyeket használva a gyerekek kipróbálhatják tudásukat, megfigyelőképességüket, kreativitásukat. A kiállítást folyamatosan bővítjük, ugyanis a gyerekek elhozhatják kedvenc verseiket, amelyeket a tanáraik kihelyeznek a felállított paravánokra.

Minden reggel, az első óra első perceiben az iskolarádión keresztül „Vers mindenkinek” címmel verseket hallgathattunk: egy-egy alsós és felsős tanuló mondta el kedvenc versét. A tízórais szünetben pedig magyar versek megzenésített változatai szóltak az iskolarádióból.

Azt, hogy mit tudtak meg József Attiláról, a tanulók egy keresztrejtvény megfejtésével mérhették le, miután megtekintették a kiállítást.

Úgy gondolom, idén is méltóképpen emlékezett meg iskolánk József Attiláról és a Magyar Költészet Napjáról.

Zoom-vetítő forrás: Fancybox