2023. február 13.

VERSENYKIÍRÁS
Tisztelt Intézményvezető! Kedves Kollégák!
Iskolánkban, a Székesfehérvári Vasvári Pál Általános Iskolában – névadónk tiszteletére – hagyományainkhoz híven idén is megrendezzük a
„VASVÁRIS SZAVALÓVERSENYT”
Fejér megye 5. 6. 7. 8. évfolyamos tanulói számára.

A megmérettetés két kategóriában: 5-6. évfolyamon és 7-8. évfolyamon történik. A versenyzőnek egy XIX. vagy XX. századi költő művét kell szavalnia, a vers témájában kapcsolódjék az 1848-49-es forradalom és szabadságharc vagy az 1956-os forradalom szellemiségéhez.

A szavalóverseny időpontja: 2023. március 06. 14:30
Helyszín: Székesfehérvári Vasvári Pál Általános Iskola, Székesfehérvár, György Oszkár tér 3.
A nevezési lap beérkezési határideje: 2023. március 01.
Az értékelés szempontjai között szerepel a versválasztás, az érthető, tiszta beszéd, a vers megértése, átélése, a megfelelő előadásmód.
A nevezés lehetséges e-mailen, az alábbi címen: vasvari.szavaloverseny@gmail.com
A kiírási és a nevezési lap letöltése: Klikk!
A versenyzőket szakmai zsűri értékeli. A zsűri elnöke: Bobory Zoltán – költő, előadóművész. A zsűri tagok: Sohonyai Edit – írónő, Kalincsákné Molnár Zsuzsanna – Vörösmarty Mihály Könyvtár Tolnai utcai Tagkönyvtár vezetője.

SOK SZERETETTEL VÁRJUK A JELENTKEZŐKET!

Bővebb információ kérhető: Keller-Farkas Ágnes (agnes.farkas86@gmail.com)

Székesfehérvár, 2023. január 31.
Tisztelettel:

Laczkó Gábor