DIÁKÖNKORMÁNYZAT
munkaterve
2012/2013

Célunk, hogy a diákok érdekképviseletén kívül tartalmas szabadidős programokat szervezzünk, és aktív diákéletet éljünk iskolánkban. Az eddig bevált rendezvényeken kívül szívesen adunk teret új kezdeményezéseknek, ötleteknek is. A tervünk az idei évre sokban hasonlít a korábbiakhoz, de a részletek, a megvalósulás mindig más, és az aktualitások, az évközben jövő ötletek valamint a külsős programok is színesítik a diákönkormányzat munkáját.

Szeptember:
- a tisztségviselők megválasztása
- ismerkedés az új tagokkal,
- munkaterv elkészítése.

Október:
- zenés szünetek a SuliRádióban a Zene Világnapja alkalmából,
- készülődés az őszi Suli-Bulira (feladatok osztályonkénti elosztása).

November:
- suli Buli (tánc, karaoke).

December:
- bolhapiac karácsony előtt,
- karácsonyfa állítás- és díszítés az aulában.

Január:
- a féléves magatartás és tisztaság verseny állásának ismeretése.

Február:
- farsangi bál (tombolával és rövid osztályműsorokkal).

Március:
- ünnepi faliújság készítése.

Április:
- papírgyűjtés.

Május:
- diáknap, hulladékszobrászat,
- a legjobb a DÖK-munkát végzők jutalmazása „Üvegserleggel” (Tóth István felajánlásával).

Június:
- évzáró, jutalmazások.

2012. szeptember 9.

DIÁKÖNKORMÁNYZAT
munkaterve
2011/2012

Ebben a tanévben is fő cél a gyerekek a diákéletének színesítését szolgáló hagyományos rendezvények szervezése, mindezek úgy szeretnénk tenni, hogy minél több gyereket vonjunk be a programokba és a szervezőmunkába. Bízunk abban, hogy a diákok önállóbbak, kezdeményezőbbek lesznek. Javítani szeretnénk az ügyeleti rendszeren. Szeretnénk elérni, hogy a gyerekek a jól végzett ügyeleti munkáért félévkor és év végén osztályfőnöki dicséretet kapjanak.

Szeptemberben:
újraválasztjuk a DÖK képviselőit, és megvitatjuk az éves programot. Beindítjuk az osztályok tisztasági- és magatartásversenyét.

Októberben:
diákgyűlést tartunk, ahol az új tanév aktuális tennivalóit ismertetjük. A hónap végén közkívánatra töklámpás-készítő versenyt rendezünk.

Novemberben:
hagyományos őszi bált szervezünk meglepetésjátékokkal.

Decemberben:
alsós-felsős Mikulás-ünnepségeket rendezünk. Bolhapiacot is tartunk, ahol gazdát cserélhetnek a játékszobák „kincsei”. Karácsony előtt kézműves foglalkozást szervezünk az alapítvány támogatásával, ahol karácsonyi ajándékokat készíthetnek az érdeklődők szeretteiknek.

Januárban:
ismertetjük az I. félév tisztasági- és magatartásversenyének állását, és készülünk a farsangi bálra.

Februárban:
farsangi bált rendezünk karaokéval, tombolával.

Márciusban:
a ’48-as forradalom megünneplését az idén városi szinten tervezi az iskola. Ennek megfelelően készülünk műsorral, koszorúzással. A Vasvári-hét is megrendezésre kerül, melynek programjaiban aktívan részt veszünk.

Áprilisban:
papírgyűjtést tervezünk, melynek bevételéből finanszírozzuk rendezvényeinket, és jutalmazzuk a különböző versenyek helyezettjeit.

Májusban:
sportos diáknapot tartunk vetélkedőkkel, játékokkal. Május végén a legaktívabb tagjaink jutalomkiránduláson vehetnek rész az iskolavezetés szervezésében.

Júniusban:
értékeljük az évet.