Szülők részére szóló egészségügyi tájékoztatás letöltési lehetősége az iskola egészségügyi munkáról - 2015.09.15 ...

Tisztelt Szülők!

6. osztály

Az előző oltáskor tájékoztattam önöket, gyermekük októberben kapja meg dTap /Diftéria (Torokgyík) - Tetanusz (Merevgörcs)- Pertussis/ elleni kötelező védőoltást.
Oltás időpontja: 2013.10.16
Oltás reakciója: bőrpír, duzzanat, fájdalom, hőemelkedés
Teendő: borogatás, lázcsillapítás

védőnő

Szülőt érintő tájékoztató a tetvességi vizsgálatról

1-3-5-7 osztály osztály.
A védőnő a 18/1998. (VI. 3.) NM járványügyi rendelet előírása szerinti időpontban az osztályteremben végzi a tetvességi szűréseket. Tetvesség észlelésekor a szűrővizsgálatot az érintett osztályban kéthetente ismétli mindaddig, amíg három egymást követő vizsgálat eredménye alapján tetűmentesség állapítható meg. Fenti feladatról írásban jelentést küld a F. M. Kormányhivatal Székesfehérvári Járási Hivatal, Járási Népegészségügyi Intézet járványügyi osztálya felé. Szükség esetén az érintettek írásban kapnak értesítést, a teendőkről.

Szülőt érintő tájékoztató

2-4-6-8 osztály osztály.

1) A tanulók kötelező szűrővizsgálatát a 2011. évi CXC törvény írja elő. Ennek értelmében Gyermekük a tanév során általános szűrővizsgálatban (testtömeg, testmagasság, vérnyomásmérés, látásvizsgálat, színlátás, hallásvizsgálat, pajzsmirigy tapintásos vizsgálata, mozgásszervek vizsgálata) részesül, melynek eredményéről probléma esetén írásbeli tájékoztatást fog kapni.

2) A védőnő a 18/1998. (VI. 3.) NM járványügyi rendelet előírása szerint az osztályteremben végzi a tetvességi szűréseket. Tetvesség észlelésekor a szűrővizsgálatot az érintett osztályban kéthetente ismétli mindaddig, amíg három egymást követő vizsgálat eredménye alapján tetűmentesség állapítható meg. Fenti feladatról írásban jelentést küld a F. M. Kormányhivatal Székesfehérvári Járási Hivatal, Járási Népegészségügyi Intézet járványügyi osztálya felé. Szükség esetén az érintettek írásban kapnak értesítést, a teendőkről.

védőnő

badkep2011. szeptember 14-én 08 00 -kor a 6. évfolyam MMR emlékeztető oltásban részesül.
MMR=kanyaró, mumpsz rubeola fertőző betegségek elleni védőoltás.