Kalandozás a Természettudományok Birodalmában

A természettudományos munkaközösség ismét kalandos csapat vetélkedőt hirdetett a 7. évfolyam részére. A 2012 március 5-i vetélkedő fizika, kémia, matematika, informatika ismeretekre épített, de szükség volt a technikai képességekre is. A vetélkedőre 4 fős csapatok jelentkezhettek, kik előzetes munkájuk minősége alapján jutottak be a döntőbe. Maximum 3 csapat. Minden döntőbe jutott tanuló építőcsomag jutalomban részesült, melyet az iskola alapítványa támogatott.
A vetélkedőre a tanulók családi funkcióknak megfelelően választottak csapattagokat:
1 fő Mester,1 fő Gyermek, 1 fő Anya, 1 fő Apa.

A döntőbe jutott csapatok:
TUDOROK - PROTONOK - EXCEL 7.4

A döntő kezdetét tréfás fogadalomtétel előzte meg.

A döntő feladatai és leírásai a következők:

REPÜLŐ SZÓBESZÉD [Szülő(1)–Mester-Gyermek]
3 érdekes hírt a Szülő felolvas, hallgatja a Mester, Gyermek nincs bent. A Mester tovább mondja a bejövő Gyereknek. A kapott szöveg alapján a zsűri 16 kiemelt szót vár és ez alapján pontoz. Minden csapat játszik egyszer. A kiemelt szavakra pont jár max. 16 pont. A feladat alapötlete a Magyarország szeretlek c. TV-műsor egy feladatára épül.

LEGYÉL TE IS MILLÓPONTOS KÉMIÁBÓL! [Játszik: Mester-Gyermek]
- Lehetséges segítségek: felezés, csapatársak, telefonhívás,
- az elért fő szintekről visszaesni nem lehet,
- pontelosztás: I. 10 pont, II. 7 pont, III. 4 pont,
- minden csapat játszik egyszer.
A feladat alapötlete a Legyn Ön is milliomos c. TV-s vetélkedő alapján született.

MARADJ TALPON! [Játszik: Kihívó a Gyermek, kihívottak a többi csapat Szülei (2+2 fő)]
- A kihívottaknak rejtetett pontjaik vannak (2, 4, 8, 10 pontok), mely a nyeremény alapja, ha a kihívó nyer a kihívottak pontjait nyerheti, összesen 2-szer passzolhat, amennyiben minden kihívottat legyőz, akkor 30 pont a nyeremény, (nem 24p)
- a kihívó választ ellenfelet, kivel felváltva kell válaszolnia a kivetített kérdésekre,
- minden Gyermek kihívót játszik,
- hibás válaszadás esetén a versenyzőt képviselő bábuja leesik az ejtő szerkezeten.

NEMZETI VÁGTA! [Játszik: a csapat legrátermettebb „zsokéja”]
Az előzetesen készített „lépegető lóval” az első emeleti folyosón 1 kört kell tenni. A vasváris szobortól a vasváris szoborig. A folyosón kisebb akadályok is vannak, melyeket meg kell kerülni. A könnyebb haladás érdekében a gyerekek kapnak egy ügetést segítő vezető keretet, a zsűri feladata ellenőrizni, hogy a kerettel ne tolják meg a gyerekek „lépegető" lovukat. Célszerű a zsűrinek a versengő lovak előtt haladni, a szurkolótábornak pedig a mögötte. Pontelosztás: I. 10 pont, II. 7 pont, III. 4 pont.

Helyezések:
I. Protonok,  II. Excel 7.4   III. Tudorok