Meghosszabított jenetkezési határidővel!!

azaz KTB

Megyei többfordulós csapatvetélkedő a 7. osztályos tanulók számára
a 2014/2015-ös tanévben

Helyszín (döntő): Székesfehérvári Vasvári Pál Általános Iskola, György Oszkár tér 3.
Részvétel: ingyenes.
Kísérleti, technikai eszközök: mindent az iskola biztosít.
Jelentkezés: ktb.vasvari@gmail.com email címen, 2014. október 20-ig. Módosítva: 2014. november 17-re. A levél csatolásában el kell küldeni a kitöltött jelentkezési lapot, melyet az iskola honlapjáról lehet letölteni: www.vasvarialtisk-szfv.sulinet.hu/doku/ktbjelentkezesilap.doc

A verseny rövid leírása:

Azokat a csapatban vetélkedni vágyó tanulók jelentkezését várjuk, akik szeretik a természettudományos tantárgyakat. Fel tudják mérni, hogy a csapatban kapott feladatokra ki a legalkalmasabb. Így a csapatot egy kis családnak is tekintjük. Tagjai a következők: a GYERMEK, - aki a család szeme, fénye, a MESTER, - aki a legügyesebb szakmai segítő, a PÁRTOLÓ1 és a PÁRTOLÓ2 - szinte a gyermek "szülei", s elvárják, hogy a vetélkedő során gyermekük a tudomány matúrává váljon. A pártolókat két fiú vagy két lány is képviselheti!

A verseny három szakaszban zajlik.

2014.10.25- 2015.01.21 26. - INTERNETES szakasz
Az első szakaszban a "Vasvári" iskola honlapján hirdetett feladatok munkáit email-ben kell elküldeni. (ktb.vasvari@gmail.com) A feladatok a következők: online kollázs készítés,webkamerás madárles a "Vasváriban", webkamerás madárlesen a Föld körül - linkek gyűjtése, filmklip készítése a kiadott kísérletről (homopolar motor készítése). A részletes feladatleírásokat, a jelentkezést követően email-ben kapják meg a versenyző családok.

2015.01.28.27. - KÍSÉRLETEZŐ szakasz (nap)
A második szakaszban a "Vasvári" iskola kísérleteket bemutató előadásán kell megjelenni, ahol elsősorban azok a kísérleti eszközök lesznek bemutatva, amelyek egyben a döntő ajándéktárgyai is! Ebben a tanévben ezek az eszközök napelemes kísérleteket jelentenek, melyeket a szervezők mutatnak be. Különös tekintettel arra, hogy a 2015-ös év a Fény Nemzetközi Éve. A kísérletek bemutatása után ismeretésre kerülnek a döntőbe jutott családok.

2015.03.18. - DÖNTŐ szakasz
A harmadik szakaszban, azaz a döntőben, az a három csapat vetélkedik, amelyek az előzetes feladatokban a legtöbb pontszámot szerezték. A döntőben a következő kalandos feladatok lesznek:
- Legyél te is milliópontos kémiából, - a TV-műsor mintájára,
- Stop-én biolgia gyorsasági tudáspróba, - az előzetesen kiadott 150 kérdések mentén,
- Maradj talpon a természettudományos tantárgyakból - szintén a TV-műsor mintájára,
- Nemzeti Vágta - saját készítésű lépegető lóval!

Jutalmak, értékelés:
Minden jelentkező csapat kap egy Homopolar motor építőcsomagot, a döntőbe jutott csapatok tagjai napelemes ajándékokat, okleveles jutalmakat kapnak. A lépegető lovacska alkatrészeit az iskola biztosítja. A döntőben elismerésben részesülnek a csapatokat felkészítő Mentor tanárok is.

A fentiekből kiderül, hogy a KTB komplex tantárgyi verseny. Tantárgyai: fizika, biológia, földrajz, kémia, informatika matematika és a technika. Az elmélet és a gyakorlat egyaránt szerepel a vetélkedés során. Az egyes szakaszok, jutalmak részletesebb ismertetése az iskola honapján olvashatók a http://www.vasvarialtisk-szfv.sulinet.hu/start.html oldalon a bal oldali menü [KTB - Megyei verseny] rovatában.

Szeretettel várjuk a jelentkező csapatokat!

Laczkó Gábor igazgató & Természettudományos munkaközösség
Székesfehérvári Vasvári Pál Általános Iskola