VERSENYKIÍRÁS
azaz KTB

Megyei többfordulós csapatvetélkedő a 7. osztályos tanulók számára
a 2016/2017-ös tanévben

Helyszín (döntő): Székesfehérvári Vasvári Pál Általános Iskola, György Oszkár tér 3.
Részvétel: ingyenes.
Kísérleti, technikai eszközök: mindent az iskola biztosít.
Jelentkezés: ktb.vasvari@gmail.com email címen, 2016. október 21. 24:00-ig. A levél csatolásában el kell küldeni a kitöltött jelentkezési lapot, melyet az iskola honlapjáról lehet letölteni: www.vasvarialtisk-szfv.sulinet.hu/doku/ktbjelentkezesilap.doc

A verseny rövid leírása:

Azokat a csapatban vetélkedni vágyó tanulók jelentkezését várjuk, akik szeretik a természettudományos tantárgyakat és fel tudják mérni, hogy a csapatban kapott feladatokra ki a legalkalmasabb. A versenyen a csapatot egy kis családnak tekintjük. Szimbolizálják az összetartozást, ahol a gyermek sikeréért mindent meg kell tenni.

A csapattagok a következők:
GYERMEK, - aki a család szeme, fénye.
PÁRTOLÓK – akik úgy tesznek mintha szülők volnánk, s elvárják, hogy a vetélkedő során gyermekük a tudomány matúrává váljon. A pártolókat két fiú vagy két lány is képviselheti!
MESTER, - aki a legügyesebb szakmai segítő.

A verseny három szakaszban zajlik.

2016.10.24- 2016.01.23. - INTERNETES szakasz
Az első szakaszban a "Vasvári" iskola honlapján hirdetett feladatok munkáit email-ben kell elküldeni. (ktb.vasvari@gmail.com) A feladatok a következők:
(1) online kollázs készítés,
(2) online webkamerás madárles a "Vasváriban",
(3) szélkerekes játékos mechanikai eszközökről szóló You Tube- linkek gyűjtése,
(4) film klip készítése a kiadott technikai anyagokból (windmill=szélkerék készítése).
A beadandó munkák részletes leírásait, a jelentkezést követően email-ben kapják meg a vetélkedő csapatok.

2017.01.25. - KÍSÉRLETEZŐ szakasz (csak 1 nap)

A második szakaszban a "Vasvári" iskola kísérleteket, mechanikai eszközöket bemu-tató előadásán kell megjelenni, ahol elsősorban azok az eszközök lesznek mutajuk be, amelyek egyben a döntő ajándéktárgyai is! Ebben a tanévben ezek az eszközök fából készíthető mechanikai szerkezetek (windmill mechanicals structures) jelentenek, melyeket a szervezők mutatnak be. Az eszközök bemutatása után ismertetésre kerülnek a döntőbe jutott csapatok.

2017.03.08. - DÖNTŐ szakasz
A harmadik szakaszban, azaz a döntőben, az a három csapat vetélkedik, amelyek az előzetes feladatokban a legtöbb pontszámot szerezték. A döntőben a következő kalandos próbák lesznek:

- Legyél te is milliópontos kémiából, - a TV-műsor mintájára.
- Stop-én! - biológia gyorsasági tudáspróba, az előzetesen kiadott 150 kérdések mentén.
- Maradj talpon a természettudományos tantárgyakból - szintén a TV-műsor mintájára.
- Nemzeti Vágta - saját készítésű lépegető lóval.

Jutalmak, értékelés:
Minden jelentkező csapat kap egy szélkerekes építőcsomagot és tanulóként egy szélkerekes ajándékot. A döntőbe jutott csapatok tagjai szélkerekes ajándékokat és a fődíjak szerkezeteit, valamint elismerő okleveleket. A lépegető lovacska alkatrészeit az iskola biztosítja. A döntőben elismerésben részesülnek a csapatokat felkészítő Mentor tanárok is.
A fentiekből kiderül, hogy a KTB komplex tantárgyi verseny. Tantárgyai: fizika, biológia, földrajz, kémia, informatika matematika és a technika. Az elmélet és a gyakorlat egyaránt szerepel a vetélkedés során. No, meg a szerencse.

Szeretettel várjuk a jelentkező csapatokat!

Székesfehérvár, 2016. szeptember 11.

Laczkó Gábor igazgató & Természettudományos munkaközösség
Székesfehérvári Vasvári Pál Általános Iskola