A kísérletező nap "családias" fotói

2017. január 25.

Ezen a bemutatón azért talákoztunk, hogy megcsodáljuk a természettudomány érdekességeit. A "Vasvári" iskola kiselőadók segítségével vállalkozott arra, felhívja a fegyelmet a megújuló energia termelésének egy lehetőségére. Az energia csoportok közül most a szél játszotta a legfontosabb szerepet, így lett az előadás-sorozat címe: Széllel működtethető szerkezetek. A következő szerkezetek kerültek bemutatásra: madaras szélforgó, szélkalapács, szélkerepelő, szélmalom, szélmalom generátorral, széldinamó és egy Savonius generátor. Bemutatásra kerültek a KTB vetélkedő fő díjai is: whirligigs: vakáció, madár és a munka című szerkezetek. Zárásképpen egy szélkerékkel működő "strand-bestiát" is láthattak a résztvevők. A szerkezetek megépítéséhez újrahasznosított PET palackok is felhasználásra kerültek. A bemutatót közel 60 fő tekintette meg: tanulók, s azok mentor tanárai és a kiselőadók szülei.
A KTB vetélkedő ezen bemutatói szakasza után a kihirdetésre kerültek a versenyző csapatok döntősei is.

Zoom-vetítő forrás: Fancybox