KALANDOZÁS A TERMÉSZETTUDOMÁNY BIRODALMÁBAN

Megyei többfordulós csapatvetélkedő a 7. osztályos tanulók számára
a 2018/2019-as tanévben

I. díj II. díj III. díj

I. díj: doboló mechanikai figura
II. díj: gitározó mechanikai figura
III. díj: fuvolázó mechanikai figura

Helyszín (döntő): Székesfehérvári Vasvári Pál Általános Iskola, György Oszkár tér 3.
Részvétel: ingyenes.
Kísérleti, technikai eszközök: mindent az iskola biztosít.
Jelentkezés: ktb.vasvari@gmail.com email címen, 2018. október 20. (szombat) 24:00-ig. A levél csatolásában el kell küldeni a kitöltött jelentkezési lapot, melyet az iskolánk honlapjáról lehet letölteni: www.vasvarialtisk-szfv.sulinet.hu/doku/ktbjelentkezesilap.doc

A verseny rövid leírása:

Azokat a csapatban vetélkedni vágyó tanulók jelentkezését várjuk, akik szeretik a természettudományos tantárgyakat és fel tudják mérni, hogy a csapatban kapott feladatokra ki a legalkalmasabb. A versenyen a csapatot egy kis családnak tekintjük, mely szimbolizáljak az összetartozást, ahol a csapatban szereplő gyermek sikeréért mindent meg kell tenni.

A csapattagok a következők:
GYERMEK, - aki a család szeme, fénye. s a kinek a legtöbb feladatot kell megoldania.
PÁRTOLÓK – akik úgy tesznek mintha szülők volnánk, s elvárják, hogy a vetélkedő során gyermekük a tudomány matúrává váljon. A pártolókat két fiú vagy két lány is képviselheti!
MESTER, - aki a legügyesebb szakmai segítő.

A verseny három szakaszban zajlik.

2018.10.22- 2019.01.20. - INTERNETES szakasz
Az első szakaszban a "Vasvári" iskola honlapján hirdetett feladatok munkáit email-ben kell elküldeni. (ktb.vasvari@gmail.com) A feladatok a következők:
(1) online kollázs készítés,
(2) online webkamerás madárles a "Vasváriban",

(3) film klip készítése a kiadott technikai anyagokból (fa síp készítése).
A beadandó munkák részletes leírásait, a jelentkezést követően email-ben kapják meg a vetélkedő csapatok.

2019.01.24. (csütörtök) 14:15 - KÍSÉRLETEZŐ szakasz (csak 1 nap)

A második szakaszban a "Vasvári" iskola kísérleteket, mechanikai eszközöket bemutató előadásán kell megjelenni, ahol elsősorban azok az eszközök lesznek bemutatva, amelyek egyben a döntő ajándéktárgyai is! Ebben a tanévben ezek az eszközök fából készíthető zenélést utánzó mechanikai szerkezetek és hangtani kísérletek (gitáros, fuvolás dobos, nagybőgős, zongorista Heki kutya), melyeket a szervező iskola tanulói mutatnak be. Az előadást kivetően vagy közben az előadáshoz kapcsolódó teszt feladatot kell megoldani a csapatoknak. A tesztek a résztvevők figyelmét szeretné mérni. Az eszközök bemutatása után ismertetésre kerülnek a döntőbe jutott csapatok.

Kedvcsinálónak nézzetek meg 2 videót!

2019.03.13. - DÖNTŐ szakasz
A harmadik szakaszban, azaz a döntőben, az a három csapat vetélkedik, amelyek az előzetes feladatokban a legtöbb pontszámot szerezte. A döntőben a következő kalandos próbák lesznek:

- Legyél te is milliópontos kémiából, - a TV-műsor mintájára.
- Stop-én! - biológia gyorsasági tudáspróba, az előzetesen kiadott 150 kérdések mentén.
- Maradj talpon a természettudományos tantárgyakból - szintén a TV-műsor mintájára.
- Nemzeti Vágta - saját készítésű lépegető lóval.

Jutalmak, értékelés:
Minden jelentkező csapat kap egy építőcsomagot, melyből síp építhető. A kiesett csapatok ajándéka egy fa síp. A döntőbe jutott csapatok tagjai a fődíjak szerkezeteit, valamint elismerő okleveleket kapnak. A lépegető lovacska alkatrészeit az iskola biztosítja. A döntőben elismerésben részesülnek a csapatokat felkészítő Mentor tanárok is.
A fentiekből kiderül, hogy a KTB komplex tantárgyi verseny. Tantárgyai: fizika, biológia, földrajz, kémia, informatika matematika és a technika. Az elmélet és a gyakorlat egyaránt szerepel a vetélkedés során. No, meg a szerencse.

Szeretettel várjuk a jelentkező csapatokat!

Székesfehérvár, 2018. szeptember 13.

Természettudományos munkaközösség
Székesfehérvári Vasvári Pál Általános Iskola