03. Internetes feladat

Határidő: 2019. január 09. - 2019. január 21. (hétfő) óra: 24:00

Egy síp és annak klipjének elkészítése
Levélcím: ktb.vasvari@gmail.com

A szerkezetet méretre vágottan előkészítve építőcsomagként kaptátok meg. Szinte csak ragasztani kell, de a média munka egy kicsit több odafigyelést kíván! Igazi csapat munkát igénylő feladat! Az elkészítés menetét levélben megkapjátok, de innen is letölthető!
www.vasvarialtisk-szfv.sulinet.hu/doku/sipkeszites.pdf
Kérjetek segítséget technika tanárotoktól!

Értékelési szempontok:

Média munka:
-  7 pont: a film kezdő és befejező szakaszának feliratozása,
-  10 pont: operatőri munka: a síp készítésének megjelenítése: szemléletesség, élményesség (pl.: zene), csapattagok megjelenítése

Technikai munka:
-  3 pont: működőképesség (a beküldött kisfilm alapján)

Összesen: 20 pont

Megjegyzés, tanács, segítség:
- időkorlát: kevesebb mint 6 perc, a film állománymérete nem korlátozott
- javasolt kamerák: fényképezőgép kamerája, webkamera, mobil kamerája, "apáék kamerája",
- javasolt filmvágó: Windows Movi Maker
- előfordulhat olyan eset is, hogy kamerád olyan típusú állományt készít, amit a filmvágód nem tud fogadni, ekkor szükséged lehet egy konvertáló programra is. Egy bevált filmkonvertáló itt letölthető, melyhez egy használati utasítást is ajánlok: gyakran ezzel készítek valami.mp4-ből webre alkalmas valami.flv-t. Neve: Format Factory.
      A kovertáló neve: FormatFactory letöltése: Klikk! - mentsd és installáld!
      Használati utasítás: Klikk - és olvasd el a Format Factory használata előtt!
- a film elküldésére Gmail-es családtagot kérjetek fel, 25 Mb-os állomány csatolását a Gmail elfogadja, de használhattok nagyméretű fájlküldő rendszert is ( pl.: Mammutmail, Toldacocccut)!!

Vállalkozó kedvű családok, más programokat is használhatnak!

02. Internetes feladat

HATÁRIDŐ: 2018. december 21. 24:00

"Webkamerás madárlesen a Vasváriban"

Gyűjtsetek képeket a Vasvári Pál Általános Iskola honlapján publikált webkamera képsorozatairól. Ez a kamera élő közvetítést ad a kihelyezett madáretetőben zajló eseményekről. Tudom, az élő természet közvetlen megfigyelése, sokkal érdekesebb, de ezzel a digitális lehetőséggel sok mindenkinek lehetősége van a madarakat megfigyelni.
Kamera link: http://www.vasvarialtisk-szfv.sulinet.hu/webcam_external.html
Sokan ismeritek a "jobb egér gomb, kép mentése más néven" lehetőséget, mellyel archiválhatjátok a meglesett pillanatokat. A képeket válogassátok, és csak a legjobb 5-öt küldjétek el a ktb.vasvari@gmail.com email címre. Ügyljetek arra hogy a lementett képen legyen rajta a kamera által közvetített dátum, és az időpont. Ezek hiányában a beküldött kép érvénytelen. Érdemes több nap és több időpontban leskelődni az oldalon, - reggel és délután mindig vannak madarak.

A BEKÜLDÖTT KÉPEK ÉRTÉKELÉSI SZEMPONTJAI:

- 5 kép beküldése mint csatolás: 1 pont
   - Az 5 kép együttes élményessége (több madár egy képen, érdekes pózok, fajok száma egy vagy az öt képen számolva): 10 pont

Összesen: 11 pont

01. Internetes feladat

HATÁRIDŐ: 2018. november 30. (péntek 24:00)     FELADAT: Kollázskészítés

Média munka az interneten

Fotózzátok le egymás arcát, ha nem lenne képetek egymásról! Majd készítsetek egy kollázst! A kész munkát egy képállományban küldjétek el a ktb.vasvari@gmail.com címre. A kollázson szerepeljen a család és a családtagok neve, funkciója, s a háttér igazodjon a választott családnévhez. Lásd az iskola honlapján látot mintaképet. Ajánlott online szerkesztő a http://www.photovisi.com, s azon belül javasolom a "nature" kategória sablonjait (templates). Ne zavarjom az, hogy az ingyenes szerkesztő megjeleníti a saját vzjelét!

Azok, akik még nem dolgoztak az online felületen, letölthetnek egy dokumentumot, amely segíti a Photovisi használatát: www.vasvarialtisk-szfv.sulinet.hu/doku/kollazshelp2016.doc

Vállalkozó kedvű családok, más digitális technikát is választhatnak, - a fentiek csak segítséget adnak a kiinduláshoz! Az 1025x769-as felbontás kollázs kép kiválóan megfelel a célnak.

KOLLÁZS MUNKA ÉRTÉKELÉSI SZEMPONTJAI:
- négy arckép megléte: 4 pont;
- család és családtagok neveinek elkészítése: 1 pont