K ALANDOZÁS A T ERMÉSZETTUDOMÁNY B IRODALMÁBAN
azaz KTB címmel!

Többfordulós csapatvetélkedő a 7. osztályos tanulók számára
a 2021/2022-es tanévben

Helyszín (döntő): Székesfehérvári Vasvári Pál Általános Iskola, György Oszkár tér 3.
Részvétel: ingyenes.
Kísérleti, technikai eszközök: mindent az iskola biztosít.
Jelentkezés: ktb.vasvari@gmail.com email címen, 2021. október 17. (szombat) 24:00-ig  Módosítva: 2021. november 10. (szerda) 24:00-ig . A levél csatolásában el kell küldeni a kitöltött jelentkezési lapot, melyet az iskolánk honlapjáról lehet letölteni:www.vasvarialtisk-szfv.edu.hu/doku/ktbjelentkezesilap.doc

A verseny rövid leírása:

Azokat a csapatban vetélkedni vágyó tanulók jelentkezését várjuk, akik szeretik a természettudományos tantárgyakat és fel tudják mérni, hogy a csapatban kapott feladatokra ki a legalkalmasabb. A versenyen a csapatot egy kis családnak tekintjük, mely szimbolizáljak az összetartozást, ahol a csapatban szereplő gyermek sikeréért mindent meg kell tenni.

A csapattagok a következő funkciókat töltik be:
GYERMEK, - aki a család szeme, fénye. s a kinek a legtöbb feladatot kell megoldania.
PÁRTOLÓK – akik úgy tesznek mintha szülők volnánk, s elvárják, hogy a vetélkedő során gyermekük a tudomány matúrává váljon. A pártolókat két fiú vagy két lány is képviselheti!
MESTER, - aki a legügyesebb szakmai segítő.

A verseny három szakaszban zajlik.

2021.10.20. 2021.11.15. - 2022.01.21. - INTERNETES szakasz
Az első szakaszban a "Vasvári" iskola honlapján hirdetett feladatok munkáit email-ben kell elküldeni. (ktb.vasvari@gmail.com) A feladatok a következők:
(1) online kollázs készítés, - leadási határidő: november 26. december 3.
(2) online webkamerás madárles a "Vasváriban", - a képek leadási határideje: december 17. 21.
(3) film klip készítése (kisautó v. nedvesség-érzékelő)a kiadott technikai anyagokból - a kisfilm beküldési határideje: 2022. január 21.

A beadandó munkák részletes leírásait, a jelentkezést követően email-ben kapják meg a vetélkedő csapatok.

2022.01.26. (szerda) - KÍSÉRLETEZŐ szakasz (csak 1 nap)

A második szakaszban a "Vasvári" iskola tanulói technikai eszközöket mutatnak be. Az előadás közben az előadáshoz kapcsolódó teszt feladatsort kell megoldani a csapatoknak. A tesztek a résztvevők figyelmét szeretné mérni. Az eszközök bemutatása után ismertetésre kerülnek a döntőbe jutott csapatok.

2022.03.09. - DÖNTŐ szakasz - próbák napja

- Legyél te is milliópontos kémiából, - a TV-műsor mintájára.
- Stop-én! - biológia gyorsasági tudáspróba, az előzetesen kiadott 150 kérdések mentén.
- Maradj talpon a természettudományos tantárgyakból - szintén a TV-műsor mintájára.
- Nemzeti Vágta - saját készítésű lépegető lóval.

Jutalmak, értékelés:

I. díj: jutalomkönyvek,II. díj: jutalomkönyvek,III. díj: jutalomkönyvek

Szeretettel várjuk a jelentkező csapatokat!

Székesfehérvár, 2021. szeptember 20.

Laczkó Gábor

Tóth István